VALİ AKSOY; 'MEMLEKETİMİZİN HER NOKTASINDA VATANDAŞIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

Hani İlçesinde 11 Nisan Pazartesi gecesi İlçe Jandarma Komutanlığına yönelik bombalı araçla düzenlenen saldırı sonucu çevredeki binalarda zarar gören vatandaşlara yönelik zarar tespit çalışmaları tamamlandı. Yapılan çalışmalar sonucunda 640 kişiye hasar tespit çalışmaları kapsamında toplam 829.718.06 TL nakdi ödemede bulunuldu.

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, mesai mefhumu gözetmeden yapılan çalışmalar sonucunda, Hani ilçesinde ikamet eden 640 vatandaşa hasar tespit çalışmaları kapsamında toplam 829.718.06 TL nakdi ödemede bulunulduğunu söyledi.

'Hasar Tespit Çalışmalarına Zaman Kaybetmeden Başlanmıştır'

Vali Aksoy; 'İlimiz Hani ilçesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından İlçe Jandarma Komutanlığına yönelik bombalı araçla düzenlenen saldırı sonucunda zarar gören çevre binalarda oturan vatandaşların zararlarının tespiti ve ödeme işlemlerinin yapılabilmesi için hasar tespit çalışmalarına vakit kaybetmeden başlandı. Yapılan çalışmalar sonucunda Hani İlçesinde ikamet eden 640 vatandaşımıza hasar tespit çalışmaları kapsamında toplam 829.718.06 TL nakdi ödemede bulunuldu.

'13 Aileye Ödenmek Üzere Toplam 7.700 TL Nakdi Yardım Yapılmıştır'

Ayrıca Bu kapsamda olaylardan zarar gören ve maddi imkanları kısıtlı olan 13 aileye de acil ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla, Hani İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, 7700 TL nakdi yardım yapılmıştır.

Daha önce Silvan'da, Çınar'da, Sur'da ve Bağlar'da olduğu gibi, Hani'de de vatandaşlarımızın yanında yer alacağız. Devletimizin kapısı vatandaşlarımıza her zaman açıktır ve açık olmaya devam edecektir.' şeklinde konuştu.

Hasar tespit komisyonunca belirlenen vatandaşlarımız Kaymakamlık yazı işleri müdürlüğüne başvurarak gerekli evrakları temin etmeleri gerekmektedir. Tüm halkımıza tekrar geçmiş olsun, şehit olan askerlerimize Alllah

'tan rahmet, yaralı asker ve vatandaşlarımıza şifa temennisi diliyoruz.