HANİ'DE KURBAN KESİMİ
İlçemiz Merkez Mahallesinde 17.03.2016 tarihinde Hürriyet İlkokulu karşısında İlçe Emniyet Amirliği ekiplerinin devriyesi sırasında fark ettiği bombalı aracın yakalanması dolaysıyla kurumların ve hayırsever bireylerin işbirliği ve katkısıyla kurban kesilmesi kararlaştırıldı.
Yapılan yardımlar sayesinde 14 küçükbaş hayvan alınarak Kaymakam Tahir İğde'nin de katılımıyla edilen duaların ardından kurban kesimi gerçekleştirildi. Kesilen kurbanetleri Sosyal Yardımlaşa ve Dayanışma Vakfının belirlediği dar gelirli ailelere ve Suriyeli mültecilere dağıtıldı. Kurban etinin dağıtımı bizzat Kaymakam İğde tarafından yapıldı. Kurban etiyle birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe teşkilatının da hazırlatmış olduğu gıda paketleri de dar gelirli ailelere ve Suriyeli mültecilere dağıtıldı.
Kaymakam İğde:' Bu kurbanları ilçemizin başına gelebilecek musibetleri def etmesi için kestik. Cenab-ı Allahtan kesilen kurbanların kabul olmasını diliyoruz. Bu hayırlı işte katkısı olan kurumlarımızı ve bireysel olarak katkıda bulunan herkese canı gönülden teşekkür ederim. Allah hayırlarını kabul etsin.' dedi.