HALK EĞİTİM MERKEZİ KURSİYERLERİNİN YILSONU SERGİSİ
Hani Halk eğitim Merkezi Müdürlüğü 8 ay süren çalışmalarını düzenlediği bir açılış töreni ile sergiledi.
Hani Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında 8 ay boyunca yapılan çalışmalardan oluşan karma bir sergi açtı. Tarihi Hatuniye Medresesinde yapılan açılış törenine, Kaymakam Tahir İğde, Cumhuriyet Savcısı Fatih Ergül, İlçe Emniyet Amir Vekili Bekir Büyükağaççı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bayram Duman, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.
Tarihi Hatuniye Medresesinde düzenlenen sergide 8 ay boyunca ipek halı dokuma, kurdele nakışı, makine nakışı, trikotaj, ebru resim, giyim, seramik çiçek, ahşap boyama, Türk oyaları, tel kırma, tel sarma, okuma yazmadan oluşan çeşitli branşlarda kursiyerlere eğitim verildi.
Kursiyerler tarafından hazırlanan ürünlerin yer aldığı bütün stantları gezen Kaymakam Tahir İğde, kursiyerlerle ve kurs hocalarıyla sohbet ederek, ürünler hakkında bilgiler aldı.
Serginin açılış kurdelesini kesen Kaymakam Tahir İğde, kursa katılan tüm kursiyer ve onları eğiten öğretmenlerine teşekkür ederek:' Bugün çok güzel bir etkinlik için bir araya geldik. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ilçemizde gerek mesleki gerek sanatsal gerekse sosyal kurslar olmak üzere birçok kurs açıldı ve bugün bu kursa katılan kursiyerlerin el emeği göz nuru eserlerini hep birlikte gezme fırsatı bulduk. Halk Eğitim Merkezinde faaliyetlerini yürüten kursiyerlerin yıl boyunca hazırladıkları ürünlerin yer aldığı sergide el emeği göz nuru ürünler adeta göz kamaştırdı. Burada kurslara devam eden vatandaşlarımız, çok güzel bir şekilde hem kendi aralarında sosyalleşmekte, hem de atalarımızın altın bilezik olarak nitelendirdiği sanatı öğrenmektedirler. Bu kursların açılmasında ve bu kursların faaliyetlerini en iyi şekilde sürdürmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.' dedi.